Müzayede Kuralları

Müzayede Kuralları

Online müzayede katılım şartları

 

Kadıköy Mezat olarak, www.kadıköymezat.com ve www.kadikoymezat.net  adresinde düzenlediğimiz müzayedelere katılacak olan alıcılar, aşağıdaki şartları peşinen kabul ederler.

1) Kadıköy Mezat üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı ürüne, aynı peyi verme durumu söz konusu değildir. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

2) Alıcılardan satın aldıkları mal tutarlarına ilave olarak %20 müzayede komisyonu  ve Toplam tutara (Ürün Bedeli + %20 Müzayede Komisyonu) %20 KDV alınacaktır. %20 KDV (Ürün Bedeli + Müzayede Komisyonuna) uygulanacaktır.

Örnek hesaplama aşağıdaki gibidir.

  • ​​Mal Tutarı  : 100 TL
  • Müzayede Komisyonu (%20) : 20 TL
  • Müzayede (Ürün Bedeli + Müzayede Komisyonunun) KDV'si (%20) : 24 TL
  • --- TOPLAM ÖDEYECEĞİNİZ TUTAR ---144 TL
  • Faturalar Kadıköy Mezat tarafından hazırlanacaktır.

3) Komisyon bedeli, %20' dır.

4) Müzayedede listelenen ürünler www.kadıköymezat.com internet sayfasında iletişim bölümündeki adresimize gelerek, ürünleri inceleyebilirsiniz. Kadıköy Mezat ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

5) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.

6) 5 adet veya 500 lira üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde Kadıköy Mezat Müzayede firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir. Üyeler tarafından verilen peylerin kabulü, Kadıköy Mezat’ın insiyatifi dâhilindedir.

7) 10 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumun tekrarlanması halinde üyelik iptal edilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Kadiköy Mezat avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.

8) Bir lot’un mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.

9) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir.

10) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.            1.-TL ‘den 9.-TL’ye kadar – 1.-TL

2.            10.-TL’den 19.-TL’ye kadar – 2.-TL

3.            20.-TL’den 99 TL’ye kadar – 5.-TL

4.            100.-TL’den 199.-TL’ye kadar – 10.-TL

5.            200.-TL’den 499.-TL’ye kadar – 25.-TL

6.            500.-TL’den 999.-TL’ye kadar – 50.-TL

7.            1000.-TL’den 1.999.-TL’ye kadar  – 100 TL

8.            2000.- TL’den 4.999 TL’ye kadar – 250 TL

9.            5000.- TL’den 9.999 TL’ye kadar – 500 TL

10.          10.000.- TL’den 19.999 TL’ye kadar – 1000 TL

11.          20.000.- TL’den 49.999 TL’ye kadar – 2500 TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

11) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiştir. Salon müzayedeleri  ayrıca sitemizde duyurulacaktır.  Mezat başlangıç ve bitiş tarih bilgileri belirtilmiştir.

12) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız info@kadikoymezat.net  adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.